معرفی نیدلبرینگ یا رولبرینگ سوزنی

معرفی نیدلبرینگ یا رولبرینگ سوزنی

نیدلبرینگ‌ها همان رولبرینگ‌های سوزنی هستند که نباید آن‌ها را دسته‌ای جداگانه از انواع رولبرینگ‌ها دانست. چرا که هدف از نامگذاری این محصول جداسازی آن از سایر مدل‌های رولبرینگ نبوده و دلیل آن تنها به خاطر شکل ظاهری آن است که شباهت بسیاری به ترکیبی از چندین سوزن دارد. چرا که در ساختار این ابزار از ساچمه‌هایی استفاده شده که قطر بسیار کم و در عوض طول زیادی دارند و در نهایت ساختاری را به وجود آورده‌اند که مشابه سوزن است. از این رو به آن رولبرینگ سوزنی می‌گویند.

به طور گسترده‌ای از رولبرینگ‌های سوزنی با این ساختار منحصر به فرد در ماشین آلات صنعتی استفاده می‌شود و مانند هر محصول دیگری معایب و مزایا خاص خود را داراست. از مزایای این محصول می‌توان به قطر کم ساچمه‌های به کار رفته در ساختمان آن اشاره کرد. این قطر کم موجب کاهش وزن و حجم این محصول شده و در نتیجه کارایی آن را بیش‌تر کرده است. چرا که در اکثر ماشین آلات صنعتی، حجم نهایی این ابزارآلات بسیار مهم بوده و بایستی به حداقل خود برسد.

در نتیجه هنگام تولید این ماشین آلات، حجم بسیار کمی را برای اشغال رولبرینگ در نظر می‌گیرند. به علاوه در صنایعی همچون صنایع هوا و فضا که یکی از معیارهای اصلی تولید ابزارآلات در آن‌ها سبک وزن بودن تجهیزات است قطر کم و در نتیجه حجم و وزن کم رولبرینگ‌های سوزنی بسیار کارآمد خواهد بود.

معایب نیدلبرینگ‌ها

همانطور که می‌دانید هر محصولی علاوه بر داشتن مزایای خاص خود، همواره معایبی نیز به همراه دارد. برای مثال اگرچه قطر کم ساچمه رولبرینگ سوزنی موجب مزیت‌های منحصر به فردی برای آن شده، با این حال یکی از معایب آن نیز محسوب می‌شود. از آن جایی که سرعت خطی ساچمه‌ها در رولبرینگ ثابت است، قطر کم آن‌ها موجب کاهش سرعت زاویه‌ای شده و در نتیجه شاهد افزایش حرارت حین انجام کار خواهیم بود. چرا که مدت زمان تماس نقطه به نقطه رینگ و ساچمه بسیار محدود است.

به علاوه ساچمه‌های رولبرینگ طویل هستند و این موضوع آزادی عمل آن‌ها را محدود می‌کند. اگر نوع رولبرینگ مورد استفاده شما از نوع نیدلبرینگ کف گرد باشد، محدودیت در آزادی عمل ساچمه‌ها محسوس‌تر خواهد بود، چرا که در حالت عادی در این مدل رولبرینگ‌ها به دلیل میزان زاویه اتصال ساچمه‌ها، آزادی عمل آن‌ها کم‌تر است. در ادامه در خصوص کاربردهای نیدلبرینگ یا رولبرینگ سوزنی به صورت جداگانه صحبت کرده‌ایم.

نیدلبرینگ

کاربردهای نیدلبرینگ یا رولبرینگ سوزنی در صنعت

کاربرد نیدلبرینگ‌ یا رولبرینگ سوزنی در صنعت غالباً به استفاده در ماشین آلات و تجهیزات صنعتی محدود می‌شود. همانطور که پیش‌تر نیز ذکر کردیم، حجم و وزن کم رولبرینگ‌های سوزنی موجب کاربرد گسترده‌ی آن‌ها شده به نحوی که از میان انواع مختلف آن‌ها، استفاده از نوع رولبرینگ استوانه‌ای مرسوم‌تر است. حجم کم این محصول را می‌توان به استفاده از ساچمه‌های باریک در ساختار آن‌ها نسبت داد.

این ویژگی موجب شده تا رولبرینگ سوزنی مناسب‌ترین محصول برای استفاده در اجزا و ساختار چرخ ماشین آلات سنگین، انواع مختلف گیربکس، ماشین آلات انتقال بتن، ماشین آلات مخصوص کشاورزی، حمل و نقل، ماشین آلات مخصوص راهسازی و معدن و غیره است. همچنین انواع رولبرینگ سوزنی با حرکت وضعی نیز در ساخت ماشین آلات مختلف نظیر CNN و ماشین آلات تراش کاربرد گسترده‌ای دارند.

معرفی بلبرینگ سوزنی

یکی دیگر از محصولاتی که در این مقاله قصد معرفی آن را داریم، بلبرینگ‌های سوزنی هستند. در ساختار این مدل بلبرینگ‌ها، از ساچمه‌هایی بهره برده‌اند که به شکل استوانه‌ای هستند و اندازه‌ای طویل دارند. ساچمه‌های ذکر شده به قدری نازک‌اند که آن‌ها را می‌توان شبیه به سوزن نیز دانست، از این روست که به این مدل بلبرینگ، بلبرینگ سوزنی می‌گویند.

بلبرینگ‌های سوزنی در حقیقت یکی از خاص‌ترین انواع بلبرینگ‌ها هستند و در مقام مقایسه می‌توان گفت که قطر رولبرینگ‌های معمولی به نسبت این مدل بلبرینگ، بسیار بزرگ‌تر است. از طرفی قطر نهایی انواع رولبرینگ‌های سوزنی از آن جایی که حاوی رولر هستند، به نسبت طولی که دارند، حدوداً چهار برابر است.

بلبرینگ سوزنی نیز مانند سایر انواع بلبرینگ‌ها در جهت انجام وظیفه‌ی خود که کاهش اصطکاک ناشی از حرکت سطح چرخشی است، تولید و عرضه می‌شود. اما این مدل بلبرینگ نیز مانند دیگر انواع آن، دارای مزایا و ویژگی‌های منحصر به فردی است. برای مثال بلبرینگ سوزنی را اگر بخواهیم با برخی از انواع بلبرینگ‌ها نظیر بلبرینگ غلتکی معمولی مقایسه کنیم، به این نتیجه خواهیم رسید که بلبرینگ سوزنی از سطح تماس بیش‌تری جهت تماس با سطوح برخوردار است. بدیهی است که هر اندازه مقدار برخورد بلبرینگ با سطوح هدف، بیش‌تر باشد، می‌توان انتظار داشت که بلبرینگ مورد نظر توانایی پشتیبانی از بار بیش‌تری را نیز خواهد داشت.

بلبرینگ سوزنی

از دیگر مشخصات بلبرینگ سوزنی می‌توان به نازک بودن آن اشاره کرد. این مشخصه باعث می‌شود تا بلبرینگ به فاصله‌ای حداقلی میان محور و ساختار اطراف نیاز داشته باشد. به طور کلی بلبرینگ سوزنی از چهار جزء یا بخش اصلی تشکیل شده است. این اجزاء شامل جدا کننده بلبرینگ سوزنی، حلقه درونی، حلقه بیرونی و در نهایت ساچمه‌ی آن است.

اگر چه کلیه‌ی بلبرینگ‌ها از هر نوعی که باشند، به منظور کاهش اصطکاک سطوح تولید می‌شوند ولی باید بدانید که یکی از مشخصه‌هایی که سبب تمایز در انتخاب آن‌ها می‌شود، نوع فشاری است که آن‌ها می‌توانند تحمل کنند و از آن به ظرفیت بلبرینگ یاد می‌کنند. بلبرینگ سوزنی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و فشار تحملی آن به چهار دسته تقسیم می‌شود که از آن‌ها می‌توان به فشار محوری، فشار شعاعی، فشار ترکیبی و فشار خمشی اشاره کرد.

کاربردهای بلبرینگ سوزنی در صنعت

یکی دیگر از مشخصه‌هایی که سبب تفاوت انواع بلبرینگ‌ها با یکدیگر می‌شود، کاربرد آن‌ها در صنعت است. در واقع تفاوت در ویژگی و ساختار آن‌ها موجب تفاوت در کاربرد نهایی آن‌ها می‌شود. بنابراین هنگام خرید این محصولات به چنین فاکتورهایی دقت کنید. بلبرینگ‌ سوزنی نیز به دلیل مشخصه‌، ویژگی‌ و ساختار متفاوتی که دارد، دارای کاربردهای به خصوصی به ویژه در صنعت است.

از بلبرینگ‌های سوزنی در اجزای خودرو نظیر کمپرسور استفاده می‌شود. به علاوه از این مدل بلبرینگ در چرخش انگشت شلاق خودرو نیز بهره می‌برند. از دیگر کاربردهای بلبرینگ سوزنی در صنعت خودرو می‌توان به استفاده در بخش پمپ و نیز انتقال خودرو اشاره کرد.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست